Dobřenská družina

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum


3 posters

    Kingdome CD

    avatar
    trener


    Posts : 71
    Join date : 2017-01-03
    Location : Hradec Králové / Újezd

    Kingdome CD Empty Kingdome CD

    Post by trener 26/2/2018, 19:56

    Tak co říkáte na 1403?
    Mirek
    Mirek


    Posts : 115
    Join date : 2017-01-03
    Age : 29
    Location : Hradec/Praha

    Postava
    Povolání: Rychtář

    Kingdome CD Empty Re: Kingdome CD

    Post by Mirek 27/2/2018, 13:25

    Hele, úplně super. Hra je teda o dost náročnější, než jsem čekal (i můj poměrně slušný herní počítač to rozjede plynule jen na mix nízké až střední detaily) a je stále dost zabugovaná, ale jinak je to opravdu vynikající herní zkušenost. Posázaví vypadá nádherně živě, středověk je skutečně krásně věrný (až na několik maličkostí).

    Co se týče dobovosti - krásně zpracované zbroje a oblečení, které opravdu fungují tak, jak mají, kazí jen to, že některé NPC je nosí dost zvláštně nakombinované a hlavně je spousta lidí oblečena mnohem bohatším způsobem, než by jim mělo příslušet. To je nejvíce vidět na lapcích, kteří (zřejmě z hlediska hratelnosti) nosí dost často pěkné plátové zbroje, a na ženách - není neobvyklé, že narazíte ve vesnici na ženu, která jde v krásných zelených šatech a rudém vyšívaném surcotte nabírat vodu ze studny Very Happy

    Další malé výtky - je vidět, že souboj byl vytvářen ve spolupráci s experty z HEMA - je stavěný na různých šermířských manuálech a fintách, použitelné jsou v podstatě jen jednoruční zbraně a obouruční meče, na obouruční sekery a kladiva se už bohužel nedostalo. Stejně tak se tam jen částečně dostaly dřevcovky, a to jen proto, protože Dan Vávra byl dost neoblomný a prostě je tam chtěl, protože pochopitelně do toho prostředí patří. Jsou ale v podstatě skoro nepoužitelné, a to proto, že nejdou dát do inventáře ani je nelze koupit. Jak trenér v postu níže uvádí, dost mi vadila i absence kuší, které byly podle mě vyškrtnuty z hlediska ovládání (zkrátka ta lukostřelba je taková zábavnější a vyžaduje víc schopností hráče Very Happy ). Asi největším problémem je podle mě ale to, že i když většinu doby se chovají k sobě šlechta a neurození navzájem správně, občas jim to dost "ujede" a oba jsme byli s Tosuem dost zděšeni, když nám Jindra začal na pana Jana Ptáčka z Pirkštejna řvát, že je rozmazlený fracek. Čekali jsme šibenici, a ejhle, nic Very Happy

    Co naopak musím pochválit, je výstavba questů. Jsou zábavné, pěkné a člověka nenudí. Součástí jsou i nejméně tři bitvy, které bohužel trpí již předem zmíněným "soubojovým" systémem boje. I tak oceňuji, že si alespoň vývojáři dali práci s tím, že na to, jak je ten systém zacílený na technický šerm, tak se vojáci alespoň snaží držet řady, bojovat jakž takž ve formaci a vypadá to docela fajn. Jistě, všechny bitvy jsou hrozně jednoduché (narozdíl od duelů nebo jiných příležitostí jsou nepřátelé navázáni na vaše spolubojovníky, takže není nic lehčího než je oběhnout a hezky zezadu jim bulavou zacinkat na helmy).

    Celkem vzato, ano, jsou tam chyby, ale je to stále snad nejlépe a nejvěrněji "středověce" vypadající hra, která je k dostání. Obecně doufám, že vzhledem k tomu, že engine už mají postavený, tak se při vytváření dalšío dílu budou soustředit spíše na doladění té dobovosti, dodělání věcí, které tu chybí nebo jsou jen provizorní (kovářství, obouručky a dřevcovky, kuše) a vyyšlení dobrého příběhu.

    Asi tak za mě Very Happy


    Last edited by Mirek on 6/3/2018, 19:05; edited 1 time in total
    avatar
    trener


    Posts : 71
    Join date : 2017-01-03
    Location : Hradec Králové / Újezd

    Kingdome CD Empty Re: Kingdome CD

    Post by trener 27/2/2018, 15:20

    No dobovost... S tou mám právě problémy obrovské Sad (Hru nehraji, jen sleduji na Youtube) Ale chyb je tam jak naseto, za mne je to prostě keckárna Razz Chyby v oděvech, zbrojích, zbraních, rekvizitách, překladu, logice... Oproti slibovanému docela děs a běs. V porovnání s dobovými iluminacemi a obrazy to vypadá úplně jinak (kamenné stavby bez omítky, vozy se šikmými bočnicemi, svícení v interiérech ve dne množstvím svíček, nadávka grázl, když loupežník Jan Jiří Grasel byl popraven až v roce 1818, kápě přes zbroje, naprostá absence samostřílů, nikde ani jedno dítě, dlouhé varkoče, spousta holých krků a tak dále a tak dále). U fantasy bych ani necekl, ale u hry, která se chlubí svou pečlivostí a dokonalostí reálií Sad Přitom je to jako v historickém šermu: Za stejné peníze to mohlo být i správně. Mrzí mne, že jsem tohle psal tvůrcům už po prvních ukázkách v roce 2014. Jinak jsem samozřejmě rád za hru odehrávající se v Čechách, středověku, od české firmy, i za to, že se tvůrcům vyplatila a zaplatila. Ale škoda další promarněné šance.
    avatar
    trener


    Posts : 71
    Join date : 2017-01-03
    Location : Hradec Králové / Újezd

    Kingdome CD Empty Re: Kingdome CD

    Post by trener 27/2/2018, 17:17

    Mirek
    Mirek


    Posts : 115
    Join date : 2017-01-03
    Age : 29
    Location : Hradec/Praha

    Postava
    Povolání: Rychtář

    Kingdome CD Empty Re: Kingdome CD

    Post by Mirek 6/3/2018, 19:23

    Tak, svou recenzi jsem dopsal, určitě kouknu na to video (teď jsem ve škole, tak to úplně nejde). Jen k tvým některým poznámkám - ano, svícení svíčkami ve dne je blbost (dělané jen na to, aby člověk vůbec něco v těch domech viděl) a neomítnuté kamenné stavby mě také zarazily (ačkoliv, zajímavě, jsou neomítnuté jen některé - třeba hrady Skalice i Talmberg jsou omítnuté zcela). A můžu se zeptat, co je vlastně špatného s kápí přes zbroj, případně s holým krkem? Nakonec, oboje děláme na akcích celkem běžně, a nikdo proti tomu nic nemá... Very Happy
    avatar
    trener


    Posts : 71
    Join date : 2017-01-03
    Location : Hradec Králové / Újezd

    Kingdome CD Empty Re: Kingdome CD

    Post by trener 7/3/2018, 00:31

    Na postavě ve zbroji s holým krkem je špatně logika: K čemu mi je helma na hlavě, když ji lze oddělit jedním sekem? Na civilní textilní kápi nošené ke zbroji je závadou minimum výskytu v dobových vyobrazeních, namátkou třeba zde:http://czernozub.rajce.idnes.cz/Bible_krale_Vaclava_IV._cast_III./ (asi nejtypičtější obrazový pramen této doby a místa datovaný různými odborníky do rozsahu let 1390 až 1410, s těžištěm spíše do starší doby). Dalším problémem je silueta ozbrojenců (typické "přesýpací hodiny") oproti hře, o oděvech šlechticů ve hře nemluvě (namátkou pseudorenesanční oblečení Hanuše z Lipé s jakousi hnědou vestou, asi kožená vesta s pyramidkami Racka Kobyly, naprosto nepochopený střih vycpávaných kabátců grand assiete...). Prostě se tvůrci na můj vkus chovají příliš jako Kolík ASP: Chtějí nám prodat věci, které nefungovaly, či neexistovaly Laughing
    Líba
    Líba


    Posts : 211
    Join date : 2017-01-03
    Location : HK / Praha

    Postava
    Povolání: Bard, Kuchyně, Světlonoš

    Kingdome CD Empty Re: Kingdome CD

    Post by Líba 10/3/2018, 12:17

    Kingdom Come z pohledu diváka.

    Negativa: Výše zmíněná dobovost a výstřelky typu vesničanka v brokátu. Ani by snad tolik nevadily, kdyby se tvůrci tolik neholedbali tím, že to bude min. 99 % dobové a historicky správně. Pak také hlavní postava, vzhledově by se mi s Jindrou špatně sžívalo. Dále některé "bugy", které nejen znepříjěmňují hru hráči, ale i divákovi Very Happy A detaily typu výroba meče a Jindra si ani nevezme rukavice, všechny ženské vypadají stejně a mají fakt divně upravené vlasy.

    Positiva: Krajina. Opravdu krásné výhledy a cut scény jsou často pěkně dynamické a zajímavé, skoro jak z filmu. Dále hudba (je tam několik písniček, které mají potenciál). A příběhové zvraty jsou také dobře udělané. Občas si sice člověk říká, že ve skutečnosti by to pravděpodobně probíhalo jinak, ale to by pak nemohla vzniknout hratelná hra. A některé scény stojí za to (např. kněz Bohuta). Jo a český překlad je občas opravdu vtipný (např. když "For God sake" je přeloženo jako "Do psí prdele"). A co je snad nejlepší jsou hrady a vesnice. To si člověk zoufá, že to místo nemůže reálně navštívit (např. klášter nebo Talmberk)

    Celkové hodnocení: Spíše pozitivní. Určitě je na čem pracovat, ale celkový dojem zůstává kladný. Je fakt pěkné konečně vidět hru ze středověku, která je RP a která nemá prvky fantasy.

    Sponsored content


    Kingdome CD Empty Re: Kingdome CD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 17/5/2024, 06:02